Co zabrać na siłownię?

Co zabrać na siłownię?

22 lutego, 2023 0 przez admin

Może przyjść taki moment w naszym życiu i niekoniecznie musimy być młodzi, gdy mamy dosyć zbędnych kilogramów lub wiotkich mięśni. Wtedy podejmujemy decyzję, aby zapisać się na siłownię. To bardzo dobry wstęp do nowego postanowienia życiowego, ale musimy być do takiej nowej aktywności w odpowiedni sposób przygotowani. Nie pójdziemy przecież na siłownię w dżinsach. Trzeba więc wiedzieć, co ze sobą zabrać, aby ćwiczyło nam się wygodnie i wydajnie. A dużo rzeczy może nam bardzo usprawnić trening i uczynić go przyjemniejszym.

Rzeczy, które musisz mieć na siłowni

Przede wszystkim musimy mieć wygodne buty, koszulkę i spodenki. Strój i obuwie są naturalnie niezbędne, ale to nie wszystko. Dobrze jest mieć ze sobą wygodną i pojemną torbę, aby można było tam wszystko to, co niezbędne zmieścić. Przede wszystkim więc należy wyposażyć się w:

  • buty sportowe dedykowane do ćwiczeń w pomieszczeniach,
  • strój do ćwiczeń,
  • bidon z wodą lub napój izotoniczny,
  • ręcznik,
  • klapki pod prysznic,
  • kosmetyczkę.

Opcjonalnie możemy wziąć także ze sobą pas na telefon. Wszyscy miłośnicy muzyki dobrze wiedzą, jak może ona poprawiać komfort ćwiczeń. Czasami przy rytmicznej muzyce ćwiczy się wydajniej. Siłą rzeczy wpadamy w rytm i mięśnie pracują bardziej miarowo. Mogą się także przydać przekąski proteinowe. Zwykle też nic się nie stanie, jeżeli o nich zapomnimy. No i coraz częściej właściciele siłowni i klubów fitness oferują klientom automaty, w których można kupić napój, wodę i różne proteinowe batony.

Co będzie najważniejsze podczas ćwiczeń na siłowni?

Wymieniony zbiór produktów jest takim zestawem podstawowym. Szczególnie jednak powinniśmy się skoncentrować na wyborze obuwia. Stopy podczas treningów będą jak wiadomo najważniejsze. Na nich będzie się opierać ciężar całego ciała i one będą narażone na ewentualne kontuzje, szczególnie w przypadku wykonywania ćwiczeń siłowych. Dobrze wiedzą o tym wszyscy kulturyści lub osoby, które pracują nad rzeźbą, podnosząc duże ciężary. Jeżeli wykonujemy przysiady ze sztangą albo biegamy na bieżni, to stopy muszą mieć odpowiednie oparcie. Buty muszą być wykonane z miękkiej zelówki, ale nie powinna być zbyt gruba. Musi być dostosowana do ćwiczeń fitness.

Strój sportowy powinien być przewiewny

Nie ignorujmy także tych ubrań, które szczególnie będą rekomendowane przez sprzedawców w sklepach sportowych. Jeżeli wybierzesz koszulkę i legginsy, które będą przewiewne i oddychające, to wtedy wilgoć będzie odprowadzana w odpowiedni sposób. W przypadku kobiet najlepiej będą się sprawdzały staniki sportowe. Panie powinny pamiętać, że zwykły stanik będzie niewygodny i może wywoływać dyskomfort, a nawet podrażnienia skóry.

Jeśli ćwiczysz intensywnie, to musisz się posilić

Pamiętajmy także o tym, że niekiedy bardzo ważne będzie konsumowanie produktów spożywczych. W sytuacji, gdy chodzisz tylko na krótkie treningi, to nie musisz się tym przejmować. Bieganie przez 15 minut lub dwudziestominutowy trening crossfit nie będzie wymagać szybkiego uzupełnienia protein. Jeżeli jednak idziesz na siłownię na godzinę i będzie to ostry trening siłowy, to przydać się może nawet pełnowartościowy dietetyczny posiłek.

 

 

Autor: Adrian Szewczyk